Dvojzápas Lions-Steelers

Taky vysoky som
16.06.2016

Bulldogs za posledné dva týždne zahrali dva zápasy proti úplne odlišným súperom. Najprv sa stretli s najlepším tímom tohto ročníka ligy Prague Lions a o týždeň na to zavítali do Ostravy, kde nastúpili proti tabuľkovo posledným Steelers. V oboch zápasoch Bulldogs pociťovali stratu veľkého množstva hráčov, či už zo zdravotných alebo osobných dôvodov hráčov.

 

Lions predviedli proti Bulldogs veľmi dobrý výkon, proti ktorému sme nenašli zbraň celý zápas. Samotný začiatok zápasu, ako keby predznamenal, ako to celé dopadne. Hneď z úvodného kick returnu domáci skórovali Touchdown, ktorý potvrdili za jeden bod. Bulldogs sa dostali v následnom drive až do red zone súpera, kde bola veľká polemika, či #4 Ja Vontae Hence skóroval touchdown alebo nie. Bohužiaľ k endzóne chýbali naozaj len milimetre. V následných pokusoch dostať šišku do endzóny boli Bulldogs neúspešní a dokonca stratili loptu po zachytení našej rozohrávky hráčmi Lions. Z následného drivu sa Lions podarilo opäť skórovať. Bulldogom sa v ich drive podarilo opäť dostať do endzóny, ale obrana Lions bola opäť veľmi pozorná a zachytila ďalšiu našu rozohrávku. Dve účasti v endzóne a dvakrát interception boli kritickou časťou zápasu. V následnom drive síce obrana konečne zabrala a vyhnala útok Lions von z ihrisika, no Touchdown, ktorý útok skóroval, bol jediný TD a v podstate jediné body, ktoré útok tento zápas dokázal dať. V tom čase bolo skóre 14:7 (aj keď malo byť 14:21) a nič nenasvedčovalo tomu, čo príde v druhej štvrtine. Útočný uragán, ktorý spustili Lions, bol drvivý. 28 bodov, ktoré Lions dosiahli v druhej štvrtine hovoria sami za seba. Síce sa nám podarilo vrátiť PAT po prvom TD do end zone Lions a získať tak safety, ale to sme nevedeli, že toto sú posledné body, ktoré sa nám podarí získať celkovo.  V polčase bolo skóre 42:9 a bolo rozhodnuté. V následných dvoch štvrtinách Lions skórovali vždy po jednom touchdowne a skóre sa ustálilo na 55:9.

Čo dodať k tomuto zápasu na záver? Určite najhorší zápas Bulldogs v histórii. Nefungovalo v podstate nič. Offense, defense, special teams. Bulldogs v prvej štvrtine dokázali držať krok so súperom, no druhá štvrtina im zlomila krk. Ťažko polemizovať, či to bola maródka, ktorá je naozaj veľká, či to bola absencia ďalších hráčov, alebo fyzická pripravenosť. Proste Bulldogs odohrali najhorší zápas a občas sa to stane. Zároveň treba povedať, že Lions zahrali svoj tohoročný vysoký štandard a právom si zabezpečili účasť v Czech Bowl-e. Jedinou škvrnou zo strany Lions, resp. ich Head Coach-a je jeho timeout sekundu pred koncom, kedy sa pokúsil ešte skórovať. Nie že by na to nemal právo, nie že by nemohol dať čo najviac šancí svojim hráčom. Ale v Amerike odkiaľ tento šport pochádza a odkiaľ je aj HC Lions, sa toto považuje za dehonestáciu súpera a v podstate aroganciu najvyššej triedy. Ak sa pozrieme na domáci výsledok proti Lions, ktorý skončil tesnou výhrou o bod, tak takéto správanie je zo strany Lions neprípustné. Nikto nespochybňuje víťazstvo Lions, ale….

Obrovské pozitívum v tomto zápase pre Bulldogs boli ich fanúšikovia. Fandiť v takto nepríjemnom zápase celý zápas, povzbudzovať a hnať svojich dopredu za každej situácie, to chce naozaj Buldočie srdce, mnoho z hráčov by si mohlo zobrať príklad. Naším fanúšikom patrí jedno obrovské ĎAKUJEME.

steelers1

Ostrava Steelers bol oproti zápasu na Lions niečo úplne iné. Nedá sa povedať, že lepšie ale úplne iné. Už v druhom polčase zápasu proti Lions stiahol HC amerických hráčov z ihriska, nie kvôli oddychu, ale kvôli tomu, aby si slovenskí hráči uvedomili, kde presne majú to Buldočie srdce. Tento trend pokračoval aj u Steelers, kde Bulldogs nastúpili bez svojich najväčších hviezd #4 Ja Vontae Henca a #14 Ty Westa. Bohužiaľ zranenia vyradili z hry v podstate všetkých našich starting WRs, RBs a niekoľko hráčov obrany, najmä secondary. V takejto zostave bola Ostrava Steelers viac než zdatným súperom. Dôkazom toho bol hneď prvý drive, kedy Bulldogs dostali rýchly touchdown a to po skompletovanom passe QB Steelers #9 Michala Dudeka na #43 Lukáša Sokola. Tento 71 yardový TD akoby predznamenal výsledok prvého polčasu. Steelers sa nepodarilo potvrdiť TD a ich kop bol zblokovaný #1 Jarredom Johnsonom. Náš útok, kde okrem OL a QB-ho #7 Borisa Bútoru hrali v podstate buď juniori, alebo hráči obrany, bol v podstate bezzubý. Na druhej strane obrana  nehrala zle, dokázala eliminovať najväčšiu zbraň Ostravy, ich hru po zemi a yardy, ktoré získavali Oceliari, boli väčšinou spôsobené drobnými chybami v coverage. Toto viedlo aj k ďalšiemu touchdownu, kedy v polovici druhej štvrtiny opäť krásnou prihrávkou našiel #9 Michal Dudek svojho TE #13 Jiřího Ličku a ktorý 53 yardovým TD navýšil skóre na 12:0. Ani tentokrát sa nepodarilo Steelers potvrdiť TD (skúšali dvojbodovú konverziu). V následnom drive útoku sme zase neboli schopní dosiahnuť viac ako jeden 1st down a na loptu išli opäť Steelers. Tento drive sa dá už považovať za štandardný drive, kedy sa Steelers v podstate jediný krát v zápase podarilo posúvať loptu konštantným spôsobom, aj keď zase to bolo väčšinou vzduchom. Tento drive zakončili Steelers tretím a posledným touchdownom v tomto zápase a to vzduchom po prihrávke #9 Michala Dudeka na #43 Lukáša Sokola. V tomto momente došla trpezlivosť Johnovi Bookerovi a ten poslal na ihrisko dvojicu Hence-West. Druhý menovaný #14 Ty West hneď z prvej prihrávky zabehol 47 yardov a udal tón druhého polčasu.

 

Bulldogs stále mohli pomýšľať na Czech Bowl a preto do druhého polčasu išli na ihrisko obaja americkí hráči (#1Jarred Johnson tam už bol od začiatku zápasu). Bulldogs išli na loptu a čo sa dialo potom naozaj nikto nečakal. Buď príchod amerických hráčov do útoku, alebo polčasové prehováranie do duše obrany od hlavného trénera, ale Bulldogs nastúpili ako vymenení. Najbližších sedem minút bol doslova uragán v podaní Bulldogs. Prvý pass od #7 Borisa Bútoru na #4 Ja Vontae Henca = TD, kopom potvrdil #13 Dušan Hornáček, následný drive Steelers obrana zastavila spôsobom 3 a von. Druhý pass od  #7 Borisa Bútoru na 4# Ja Vontae Henca = TD, kopom potvrdil #13 Dušan Hornáček, následný drive Steelers obrana zastavila, síce Steelers získali 1st down, ale nič vážne sa nestalo. Štvrtý pass od  #7 Borisa Bútoru na #4 Ja Vontae Henca = TD (ten tretí skompletoval Boris na #14 Ty Westa pre 1st down), kopom potvrdil #13 Dušan Hornáček. Sedem minút a skóre bolo otočené. V tomto momente to vyzeralo, ako keby išli Steelers na porážku. Napriek tomu, aj keď skóre naďalej narastalo na strane Bulldogs (do konca zápasu sa skóre navýšilo ešte o tri touchdowny, ktoré si po jednom rozdelili Hence, West a Johnson), treba uznať, že Steelers bojovali do konca zápasu. Hoci ich obrana Bulldogs dokázala už celý druhý polčas zastaviť (Steelers získali za celý druhý polčas štyrikrát 1st down) bolo cítiť na strane domácich, že sa len ťažko lúčia s vedením, ktoré získali v prvom polčase. Zápas skončil víťazstvom Bulldogs, ktorí si tým zachovali šance na Czech bowl. Či by sa tam mali prebojovať a či sa tam vôbec prebojujú to je iná téma.

 

Zápas jednoznačne ukázal, ako v tomto, aj keď kolektívnom športe, dokáže urobiť prítomnosť rozdielových hráčov na ihrisku. Odhliadnuc od zranení, ktoré sužujú Bulldogs, je nutné poznamenať, že bez Američanov by tento zápas mohol kľudne dopadnúť výrazným víťazstvom Steelers. Bulldogs sa musia výrazne poučiť z tohto zápasu. Nie herne, ale v tom ako chcú k veciam pristupovať, aký tím chcú byť. Snáď je herná kríza, ktorá dopadla na Bulldogs po zápase s Lions zažehnaná a tímová nálada lepšia. Toto všetko sa uvidí v najbližšom zápase Bulldogs, kde paradoxne opäť privítajú Steelers na domácej pôde. Tentokrát ale slovenských Steelers z Košíc, pretože začína play-off SFL.

 

Na záver opäť veľké vďaka nášmu funclubu, ktorý aj po hrozivej prehre v Prahe na nás nezanevrel a prišiel Bulldogs povzbudiť aj do Ostravy.

 

!!GO BULLDOGS GO AND KEEP CHOPPING THE WOOD!!

Partneri