PREVIEW BULLDOGS-STEELERS

29
14.04.2017

Je tu ďalší víkend a s ním aj ďalšie kolo Bitters ligy. V poradí 5. zápas v nabitom programe Bulldogs odohrajú domáci proti Ostrave Steelers. Oceliari minulý rok boli outsidermi ligy (tento rok to vyzerá práve na Trnavu), no tento rok sa im podarilo vniesť do Bitters ligy výraznú zmenu hneď od začiatku a vyzerá to tak, že s chlapcami zo Sliezka treba počítať. Bulldogs po troch odohraných zápasoch (dve kolá v SFL a jedno v Bitters lige) mali obrovskú maródku. Bohužiaľ, ani po poslednom zápase, ktorý prehrali s PBP, sa nedá povedať, že by sa kormidlo dejín otočilo. Práve naopak, prišlo k tomu najhoršiemu, zranil sa starting QB #7 Boris Bútora a k nemu sa pridalo obnovené zranenie #42 Martina Pargáča. Nuž niekto by povedal „shit happens“ a niekto by len neveriacky krútil hlavou, že to snáď ani nie je možné. Po štyroch zápasoch je momentálne stav Bulldogs taký, že bojujú o holé prežitie. Napriek tomu sa hráči a tréneri snažia, aby bola nálada v tíme stále na bojovnej vlne, aby nikto neskladal zbrane a aby na ihrisku hráči dali zo seba to najlepšie.  Či sa to podarí proti Oceliarom, to sa uvidí už zajtra na atletickom štadióne Slávie.

35

Ako sme už spomenuli, v tíme Ostravy ako keby nezostal kameň na kameni. Po predchádzajúcej sezóne sa zmenil manažment tímu a aj filozofia a namiesto pomalého budovania kádra z domácich hráčov, sa razom stal klub, ktorý ašpiruje na prezývku „celoeurópsky“. Ostrava bola minulý rok jedným z najvýraznejších zástancov obmedzovania prísunu zahraničných hráčov do klubov. Od momentu, podľa neoficiálnych správ, ako sa zmenilo vedenie v klube, bolo angažovaných až 6 zahraničných posíl. Posledná z nich je QB Oskar Drockila, 18-ročný Fín, pre ktorého to bude asi veľmi zaujímavá skúsenosť. Je pravda, že vo svojom prvom zápase nastúpi proti zdecimovaným Bulldogs, ale to neznamená, že Bulldogs sa nepokúsia mu túto premiéru „osladiť“. Medzi ďalšie posily patria hrajúci tréner #1 Garreth Griffeth, ktorý ako defenzívny koordinátor diriguje z pozície secondary celú obranu, zato #2 Luke Wildung vystupuje ako Wide reciever a ofenzívny kooridnátor. Nasledujú Fín #84 Teemu Rantanen, Dán #69 Jimmi Nannberg a Poliak #99 Lukasz Nielaba. Angažovanie fínskeho quarterbacka asi súvisí s celkovým počtom nahádzaných yardov v zápase proti Bobcats, kde sa Oceliari dostali na číslo 88. I keď treba podotknúť, že ich víťazstvo bolo založené hlavne na behovej hre, kde dominovali tzv. outside runny, options a pár tossov (všetko hry smerujúce do strán). Najvýraznejší podiel na behovej hre Steelers mal #27 Dominik Dvorský. V pasovej hre smerovali prihrávky Oceliarov najmä na zahraničné posily. Nie je veľký predpoklad, že by sa obraz tejto hry zmenil, hodne záleží, ako na tom bude nový QB a či sa za tých pár dní dokáže zohrať s útokom Steelers. V obrane bude jednoznačne dominovať front 7 Steelers.

11

Bulldogs samozrejme nemajú veľa čo hovoriť, v doterajších zápasoch neukázali nič a proti PBP horeli na všetkých úsekoch. Panteri skórovali proti Bulldogs tak v útoku, obrane ako aj zo special tímov. Bohužiaľ strata #7 Borisa Bútoru (ktorý bude out na dlhšie obdobie) potenciálu Bulldogs určite nepridala. Bulldogs sa v tomto zápase môžu spoliehať len a len na obranu, ktorá ako tak je na tom zdravotne dobre. Útok môže naozaj len prekvapiť, kto bude hádzať, je stále otázka a tréneri majú určite hlavu v smútku z tejto situácie. Bulldogs musia v obrane zahrať minimálne raz tak dobre, ako zahrali proti Stallions v druhom polčase. Jedine zastavenie útoku Oceliarov a zlepšená hra v special tímoch dokáže zabezpečiť aspoň ako takú nádej na slušný výsledok. Bohužiaľ aj v obrane sa Bulldogs nevyhli zraneniam a dlhodobo sú zranení #29 Dominik Kubica, #39 Jakub Melichár, absentovať bude aj #24 Martin Synak a #22 Dragaš Srdan. Aby toho nebolo málo, väčšina hráčov má nejaké drobné, mierne limitujúce zranenia, ktoré im nedovoľujú 100% výkon. Otázkou bude teda, ako sa im podarí vysporiadať so vzniknutou situáciou a či budú schopní naďalej bojovať, aspoň o česť mena Trnava Bulldogs. Podľa posledných správ z klubu je veľká vôľa hrať a nevzdávať takto ťažkú sezónu, čo je len dobre. Pozitívum, ktoré môže z toho vyjsť, je ešte väčšie stmelenie tímu.

A čo ešte potrebujú Bulldogs? Oddanosť svojich fanúšikov, napriek tomu, že tohoročné výsledky nie sú tie najlepšie, je veľká radosť vidieť, že naši fans radi prídu podporiť svoj tím! Ďakujeme im za to!

 

Celkovo môžeme situáciu v klube popísať jednou, jednoduchou vetou: „WE BELIEVE!“

 

 

Partneri