PREVIEW CASSOVIA – BULLDOGS

BUL_STE_18062016_1
28.04.2017

Po štyroch odohraných zápasoch v Bitters lige, z toho troch bez dosiahnutého bodu, sa Bulldogs dočkali vytúženého bye week-u. Ale, aby to samozrejme nemali Bulldogs jednoduché a mohli sa venovať rekonvalescencii hráčov, tak si strihnú výlet do Košíc, resp. Paňoviec. Tento rok sa totiž Steelers z metropoly východu usídlili na miestnom futbalovom ihrisku v tejto malebnej obci učupenej  v Košickej kotline, resp. na kraji jej podcelku, Medzevskej pahorkatine.
V doterajšom priebehu SFL sa Bulldogs stretli s Monarchs (prehra 16:6) a s Patriots (výhra 0:53). V oboch prípadoch sme mali relatívne zdravé mužstvo a hlavne, mali sme všetkých Qbs zdravých a aj väčšinu hráčov. V dnešnom stave máme 17 zranených hráčov (niektorí do konca sezóny) a niekoľko polozranených, ktorí však budú hrať.

Košice doteraz odohrali v SFL dve stretnutia. Proti Zvolenu Patriots a Nitre Knights. Obe stretnutia prehrali. To prvé vo Zvolene 34:8 a to druhé, doma s Nitrou, 6:28. Košický tím sa naposledy stretol s Bulldogs minulý rok v semifinále SFL, kedy Bulldogom Košice podľahli 43:0. Je ťažko hodnotiť a porovnávať zápasy Bulldogs a Patritots a Steelers a Patriots. Ak by sme išli na to čisto výsledkovo, tak by sa dalo predpokladať, že Bulldogs dosiahnu možno magickú 100 v bodoch na zápase proti Steelers. Opak je pravdou, nie len zraneniami zdecimovaní Bulldogs, ale aj domáce prostredie Steelers výrazne zamieša kartami tohto stretnutia. Predsa len cestovať 5-6 hodín na zápas nie je jednoduché.
Košice sa vo svojom útoku vyznačujú najmä behovou hrou. Často používajú I fomation, teda formáciu s jedným Tigh end-om, dvoma Wide receiverami a jedným Full backom a jedným Running backom. Z tejto formácie veľmi často behajú a snažia sa silovo prerážať obranné línie súpera. Často krát je vidieť aj pro set formation. Táto formácia je veľmi podobná I formation, ale obaja running backs stoja vedľa seba a nie a sebou ako v I formation. Pro set je variabilná formácia útoku Steelers, rovnako z nej skôr behajú, ako hádžu. Napriek všetkému je útok výrazne založený na behovej hre. V tomto majú veľkú výhodu proti obrane Bulldogs, keďže tá je dlhodobo lepšia v pokrývaní passových hier, ako proti run-u. V obrane sú Steelers tento rok slabší, ako pominulé roky. Je ťažko vyzdvihnúť lepšiu alebo horšiu stránku.

Bulldogs sa budú v toto zápase spoliehať najmä na skúsenosť a bojovnosť. Napriek absencii Quarterbacka, pevne veria, že #34 Jakub Fančovič zvládne úlohu náhradníka, sú stále favoritmi a prípadná prehra by bola veľkým prekvapením. #34 Jakub Fančovič bude mať k dispozícii celú ofenzívnu lajnu, dvoch running backov #42 Martina Pargáča a #38 Jakuba Rožníka a taktiež receiverov #29 Tomáša Němca, #15 Jozefa Kloknera, #19 Tomáša Fiľa a Tight enda #80 Martina Mitza a #82 Martina Lošonského.
V obrane je stále otázny štart #91 Ryana Seaberga, ktorý sa potýka so zranením stehna a uvidí sa či vôbec nastúpi na zápas. Obrana, rovnako ako útok, budú spoliehať na skúsenosť a bojovnosť. Nič iné nám neostáva. Zraneniami zdecimovaná secondary a D-line bude musieť zatnúť zuby a robiť všetko pre to, aby zastavili najmä beh súpera.
Zápas sa hrá v sobotu o 14:00 na miestnom ihrisku v Praňoviach. Ak sa v tom čase budete nachádzať v okolí, neváhajte prísť povzbudiť Bulldogs!

Partneri