5 juniorov, ktorí sa rozhodli stať sa Bulldogmi.

Juniors
29.09.2017

Týchto 5 hráčov si 30.9. 2017 odbije svoju premiéru v drese Trnava Bulldogs:

#99 Matej Kolek, lineman
#7 Jakub Lenovský, quarterback
#27 Adrián Mrva, running back
#40 Erik Krajčírik, fullback
#81 Šimon Galgoci, wide receiver

Ako bonus Vám prinášame bezprostredný pohľad týchto nováčikov na šport, ktorý sa odhodlali vyskúšať:

1. Americký futbal je v našich končinách predsalen netypický šport. Aj keď ho čím viac ľudí sleduje, málo z nich to niekedy vyskúšalo hrať. Ako ste sa k futbalu dostali Vy?

Jakub: Tatino si kúpil športový kanál kvôli hokeju a keď som raz sedel pred televízorom, vysielali práve americký futbal. Snažil som sa pochopiť úlohy hráčov na ihrisku a dosť ma to pritom zaujalo. Postupne som si čítal rôzne články a sledoval zostrihy na youtube, až si ma tento šport úplne získal.
Keď som neskôr zistil, že sa tento šport hrá aj na Slovensku, neváhal som a prišiel som to vyskúšať.

#7 Jakub Lenovský, quarterback

#7 Jakub Lenovský, quarterback

 

Adrián: Keď sa kamarát vrátil zo štuidjného pobytu v USA, začali sme spolu hrávať bezkontaktnú formu amerického futbalu, tzv flag football. Neskôr som sa dozvedel, že Trnava Bulldogs hľadá nových hráčov a ponúka juniorský program. Rozhodol som sa teda vyskúšať americký futbal súťažne.

2. Ako sa zmenili vaše predstavy o tomto športe, keď ste ho prvý krát vyskúšali?

Adrián: Keď som videl futbal v televízii, pôsobil na mňa zmätočne. Až mi to prišlo, že všetci do seba hlava nehlava narážajú. Keď som však prišiel na prvý tréning, zistil som, že futbal je veľmi strategická hra a bez porozumenia jej stratégie jednoducho nevyhráte.

#27 Adrián Mrva, running back

#27 Adrián Mrva, running back

 

Jakub: Rýchlosť. Je veľký rozdiel sledovať futbal v televízii, kde to vyzerá, že máte na všetko kopu času. Realita je však iná. Futbal je dynamická hra, kde sa deje všetko veľmi rýchlo a je dôležité sa správne rozhodovať.

Erik: Prekvapila ma úroveň tréningov. Tréningy tímu sú tvrdá drina a makačka. Na druhej strane sme dobrý kolektív a držíme pri sebe. Na svojich spoluhráčov nedáme dopustiť. V Bulldogs Vám neustále niekto kryje chrbát.

Matej: Čakal som, že to bude tvrdšie :).

3. Možnosti teda v Trnave sú. Postupne sa učíte, o čom je americký futbal. Čo Vás na ňom teraz baví najviac?

Šimon: Ja hrám pozíciu wide receiver, čo je obdoba krídelníka v klasickom futbale. Mojou úlohou je chytať loptu a skórovať, čo ma dosť baví. Táto pozícia je dosť atletická, takže si aj poriadne zabehám.

Erik: Ja hrám pozíciu fullback. Narozdiel od Šimona závisí od hry, či mi quarterback loptu podá, hodí, alebo mám na starosti blokovať a teda vytvoriť viac času pre Šimona aby sa uvoľnil. Jednak mám kontakt s loptou, na druhej strane môžem aj rozdávať rany. Kvôli úspešnosti pri blokovaní je potrebná aj práca v posilňovni, ktorá ma tiež veľmi baví. Teším sa na postupné zvyšovanie svojej sily a váhy.

#40 Erik Krajčík, fullback

#40 Erik Krajčírik, fullback

 

Matej: Baví ma, že mám od začiatku kontakt. V mojom prípade nie sú hry, keď nedostanem loptu a môžem si oddýchnuť. Na lajne idete vždy naplno. Poraziť súpera, ktorý je proti vám, si tak vyžaduje aj dávku kreativity a ľsti.

Jakub: Každá lopta ide skrz mňa. Pozícia quarterbacka je jedna z najzodpovednejších a najdôležitejších na ihrisku. Môžete meniť hru pred rozohrávkou, možete určiť jednotlivým spoluhráčom čo majú robiť a rozdávať lopty vašim playmakerom. Vaše chyby je však na ihrisku najviac vidieť.

4. Vyzerá to, že futbal je teda zábava a každý si v ňom vie nájsť to svoje. Čo by ste odkázali ľuďom, ktorý ešte americký futbal nevyskúšali?

Erik: Nemusíte sa báť, že nárazy a údery sú príliš tvrdé. V hre máte chrániče a adrenalín, takže to väčšinou ani nie je cítiť.

Šimon: Futbal môže vyskúšať každý. Či si chudý, široký, vysoký, alebo nízky, nie je sa čoho báť. Na každú postavu sa tu nájde pozícia.

#81 Šimon Galgoci, wide receiver

#81 Šimon Galgoci, wide receiver

 

Jakub: Vo futbale sa spája stratégia a atletickosť. Popri hre sa rozvíja ruka v ruke vaša inteligencia aj postava.

Čo na to vravíš? Príď si to vyskúšať aj Ty! Nábor
Prípadne sa pridaj do udalosti na facebooku: Nábor hráčov pre Trnava Bulldogs 2017

Bulldogs Nabor 2017

Partneri