5 dôvodov prečo skúsiť americký futbal

1. Zlepši svoju silu, rýchlosť, kondíciu

Americký futbal je šport atlétov. Narozdiel od iných športov, dáva príležitosť vyniknúť takmer všetkým atletickým schopnostiam. Máš silu, rýchlosť, či dobrú výdrž? Všetky tieto aspekty sú neustále prítomné na ihrisku, čím z neho vytvárajú jeden z najdynamickejších športov na svete. Tento šport nenechá tvoje schopnosti nezmenené, pretože Ťa bude neustále nútiť zlepšovať sa. Tvoje možnosti a hranice sa budú posúvať stle viac a viac dopredu. Žiadna drina nie je zadarmo a Tvojou odmenou bude okrem úspechu na ihrisku aj dobrá postava.

16-04-23 - PBP-BUL-17

2. Vyzeráš dobre, cítiš sa dobre, hráš dobre

V tomto športe funguje jednoduché pravidlo. Ak vyzeráš dobre vo výstroji, cítiš sa dobre na ihrisku. Ak sa cítiš dobre na ihrisku, potom vieš podať dobrý výkon. A buď si istý, že to nezostane to bez povšimnutia. Keď si pri skórovaní prebehol celé ihrisko alebo zraziť na zem súpera s loptou zažiješ pocit, ktorý do konca života nezabudneš. A nie len Ty, americky futbal ma na slovensku dosť fanušikov!

hence_flying

3. Skús novú výzvu

Hľadáš nové výzvy alebo máš rád súťaživosť? Stereotyp ťa už nebaví, či chceš  konečne skúsiť niečo nové? Máš potom príležitosť naozaj vyskúšať, čo v tebe je. Všetku drinu z minulosti môžeš podrobiť kvalitnej skúške. Slová boxera Rockyho o živote paradoxne platia aj o tomto športe. Nie je to o tom, koľko úderov rozdáš, ale koľko dokážeš zniesť. Ostáva, aby si sa len spýtal sám seba. Mám na to?

bulldogs_champions

4. Zahraj si šach priamo na ihrisku

Ak chceme zvýrazniť taktickú stránku amerického futbalu, tak to najlepšie pomenuje výraz “šachy na ihrisku”.  Narozdiel od rugby je v tomto športe povolená aj prihrávka smerom dopredu, čo otvára obrovské množstvo taktických možností. Hráči, ktorí vedia dobre odhadnúť taktiku súpera, získavajú na ihrisku nemalú výhodu. Ak máš bystrú hlavu,  prečo ju nevyužiť?

5. Byť súčasťou tímu je super

Pokiaľ máš rád spoločnosť, potom si určite užívaš čas strávený v kolektíve. Americký fotbal nie je výnimkou a kolektív je nevyhnutné utužovať na ihrisku, ale aj mimo neho. Vo výsledku to vytvára takmer rodinnú atmosféru – spoločne grilujeme, slávime, či smútime. Niektorí hráči sú už v klube Trnava Bulldogs cez 10 rokov, čo nemôže zostať bez povšimnutia ani pri najdôležitejších rozhodnutiach života. Radi tu uvidíme aj Teba.

fanko_wedding

 

Ak sme ťa presvedčili, tu nájdeš info o nábore: Nábor