Odveta s pražskými Lions

DSC_3190
02.06.2014

Zápas medzi Trnavou Bulldogs a Praha Lions bol pomerne vyrovnaný. Skóre otvorili koncom prvej štvrtiny Praha Lions. QB Lions Maximiliano Torres-Gómez (21-ročný Mexičan) našiel Mareka Suchého (#12), ktorý zachytil 2 yardový pass. Kick bol však neúspešný a tak Lions viedli 0:6.

DSC_3177

V druhej štvrtine Torres-Gómez nasmeroval úspešný 47 yardový pass znova na Mareka Suchého a po 2-bodovej konverzii Davida Růžka Praha viedla už 14:0. Pred koncom polčasu sa však podarilo Trnave Bulldogs znížiť bodový rozdiel, keď po passovej hre skóroval Martin Pargáč (#42). Ján Pavlovčík (#16) po kicku pridal ďalší bod, a tak skóre po prvom polčase bolo 07:14.

DSC_3185

Prestávka prospela najmä Bulldogom, ktorý do nového polčasu nastúpili oveľa aktívnejšie a hneď na začiatku sa im podarilo skórovať, keď Ivan Klementovič (#28) prebehol 58 yardov až do end zóny. Po neúspešnom kicku tak bol už len 1-bodový rozdiel v prospech Lions (13:14). Avšak približne 2 minúty pred koncom tretej štvrtiny sa podarilo Prahe tento rozdiel navýšiť. Po krátkom rune skórovala nová posila Lions, RB Gunther Schultze. Napriek tomu, že mal na aklimatizáciu len 36 hodín, podarilo sa mu počas následnej konverzie pridať aj ďalšie dva body. Skóre tak v tej chvíli bolo už 13:22.

DSC_3191

V poslednej štvrtine Lions pridali ešte jeden TD, keď Marek Suchý skompletoval 23 yardový pass. Dvojici Torres – Suchý to tak v tomto zápase vyšlo už po tretí krát. Dvoj-bodový pokus o konverziu sa Prahe nevydaril a nad Bulldogmi viedli 13:28. Trnava sa následne rozhodla pre zmenu QB a TJ Arndta (#4) vystriedal Boris Bútora (#7). Táto zmena priniesla do hry Trnavy oživenie a Bulldogom sa ešte dve minúty pred koncom zápasu podarilo upraviť skóre na finálnych 19:28, keď po 1 yardovom skóroval QB Bútora.