Ako sme postúpili do play-off

1
25.06.2014

Týždeň prebehol ako voda v rieke Morava, spoza ktorej pricestoval aj náš nedeľný súper brnianski Alligators, ktorých viedol výborne hrajúci a skúsený QB Ferni Garza (ktorý bol napríklad kľúčovou postavou pražských Black Hawks pri dvoch tituloch v ČLAF)

10419639_10203949495518252_6059865757656179784_n

Brniansky celok nám mal čo odplácať, veď v minulej sezóne sme ich porazili v oboch spoločných dueloch. Inak tomu nebolo ani tento rok v prvom vzájomnom zápase, ktorý však skôr pripomínal zápasenie v bahne ako americký futbal. Táto vzájomná bilancia nám dávala pocit istoty a nikto nepochyboval o víťazstve buldogov. Jedným dychom však treba dodať, že napriek našej istote bolo cítiť isté napätie a nervozitu, ktoré sa s blížiacim úvodným výkopom stupňovali. Dôvod bol zrejmý. Tento zápas bol pre oba tímy pre účasť v playoff kľúčovým – víťaz postupuje.

10486451_10203949505198494_1621410340085234684_n

V prvom drive hostí sa Aligátori postupne prepracovali až k našej endzóne, kde ich naša obrana zastavila a tým donútila ku kopaniu field goalu, ktorý úspešne premenili a ujali sa vedenia 3:0. Vtedy ešte nikto z nás netušil, že to budú jediné body hosti, a tak sa naše obavy ešte viac prehĺbili.

V našom nasledujúcom útočnom pokuse však Joey Kopp skóroval TD, vďaka ktorému sme skóre otočili v náš prospech, a počas zápasu sme už len zvyšovali náskok.
Naše víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Po prvej štvrtine, ktorá sa skončila tesne 7:3, sme ani v druhej nevideli žiadanú a očakávanú útočnú smršť domácich.

10429374_10203949490798134_2918781212950938227_n

Brno bolo často nútené k hre na štvrtý down, kedy sme do zápasu zasahovali aj my, fanúšikovia Bulldogs naším hlasitým povzbudzovaním. Veľmi dobrým výkonom sa prezentovali americké opory Bulldogov (Booker, Moore, Kopp). Vďaka svojím skúsenostiam a atletickým schopnostiam dokázali získavať potrebné yardy, čoho výsledkom bol TD Iva Klementoviča ktorý v zápase nakoniec dosiahol hattrick. Ešte predtým Jano Pavlovčik premenil FG a tak po prvom polčase bolo na tabuli priaznivé skóre 16:3.

10476024_10203949491678156_4582456872942923977_n

Do druhého polčasu sa Bulldogs vrátili o poznanie pokojnejší a sebavedomejší. Alligators sme už do ničoho vážnejšieho nepustili a v zápase sme začali jednoznačne dominovať. Za polčas sme stihli 4 TD, 2 interceptions a forced fumble. Celý tím chválime za absolútne perfektný druhý polčas. Konečné skóre 43:3 nakoniec naznačovalo jednoznačný priebeh zápasu, ale prítomní vedia, že to ani zďaleka tak ľahké nebolo.

Týmto zápasom sa základná časť skončila a opäť po roku sa môžeme tešiť na vyraďovacie boje s tými najlepšími, kam Trnava Bulldogs právom patrí. Po minulom roku, kedy sme boli podceňovaným tímom, sme opäť všetkým dokázali, že s nami treba počítať. Znovu máme tú česť bojovať o titul. Avšak do celkového finále vedie len jedna cestá a tá nás privádza do Prahy, k Black Panthers, úradujúcim šampiónom.