Bulldogs odštartovali sezónu víťazne

29
03.04.2016

Nový ročník českej ligy amerického futbalu bol paradoxne odštartovaný na Slovensku. Trojnásobní semifinalisti Trnava Bulldogs privítali staronového účastníka najvyššej divízie Ostravu Steelers. Bulldogs boli bez pochýb papierovým favoritom aj napriek tomu, že slovenský tím prešiel rozsiahlymi zmenami. Stredobodom pozornosti každého domáceho fanúšika boli pred zápasom nový headcoach, nový playbook a noví americkí importi. Oproti tomu oceliari sa mohli oprieť o zohraný a stabilný káder. Úvodný zápas mal poskytnúť odpovede na mnohé otázky, najmä z domáceho pohľadu.
11

Počas úvodnej štvrtiny, ktorú začali Steelers svojou útočnou snahou, sa menilo skóre len raz. Práve spolupráca amerických posíl sa postarala o prvé body v sezóne v prospech domácich. Po screen-e doprava od QB Tyrella Westa svoj prvý touchdown v zápase zaznamenal univerzál Ja Vontae Hence. Vo veternom počasí sa podarilo Michalovi Lörinczovi potvrdiť extra point a Trnava sa ujala vedenia 7:0.
2

V druhej štvrtine mašinéria trnavských Bulldogs prepla na vyšší prevodový stupeň. Hneď v úvode sa 17-yardovým runom do TD prezentoval running back domácich – Ivan Klementovič. Kicker Bulldogs ukázal svoju presnú mušku a bezpečne trafil bočnú žrď brány (13:0). V nasledujúcom drive boli Steelers nútení len puntovať. Spomínaný Ja Vontae sa ujal lopty na vlastných 5 yardoch a s pomocou výborných blokov dokázal returnom získať svoj druhý TD. Po ďalšom neúspešnom extra pointe bolo skóre 19:0. Identická situácia sa opakovala aj o malú chvíľu neskôr, kedy nezadržateľný Ja Vontae opäť returnoval punt do TD, hoci hlavnou príčinou bol tentoraz neúspešný snap a ťažká pozícia pre hosťujúceho puntera. V samom závere druhej štvrtiny sa pokúšali oceliari aspoň skorigovať nepriaznivý stav. Výsledkom však bol nepremenený pokus o 37-yardový field goal. Do konca štvrtiny zostávali už len sekundy, kedy QB domácich dokázal milimetrovou prihrávkou opäť nájsť Ja Vontae a skompletizovať tak 70-yardový TD. Tentoraz bol extra point úspešný a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 33:0.
35

Za predvedený výkon v prvom polčase si Bulldogs zaslúžia pochvalu a uznanie, za ten druhý pokarhanie. Klementovič síce v úvode tretej štvrtiny navýšil vedenie Bulldogs na 39:0, ale potom akoby prišlo uspokojenie a na trávniku zostali už len Otrava Steelers. Postupne sa dokázali presadiť obaja RB hostí – Adam SynáčekMichal Wessely a uzatvoriť tak výsledkovú listinu na skóre 39:13. Za zmienku určite stojí 30-yardový run Wesselého, ktorý však nebol potvrdený extra pointom. Kicker hostí pri svojom druhom pokuse nechcel zostať nič dlžný a tak žrď zvonila aj na trnavskej strane.Bol to zápas dvoch polčasov. Trnava dominovala v prvom, Ostrava v tom druhom. Ďalší hrací víkend majú oba celky BYE a majú čo zlepšovať, keďže si na domácich trávnikoch podelia minuloročných finalistov. Ostrava privíta šampiónov z Prahy a Trnava příbramských Bobcats.