Bulldogs prestrieľali Stallions a stále žijú

BUL_STA
21.05.2016

Česká liga amerického futbalu opäť zavítala na Slovensko, do Trnavy. Domáci Bulldogs privítali v horúcom letnom počasí Pardubice Stallions. Pre oba celky to bolo prvé vzájomné stretnutie v prebiehajúcom ročníku. Hostia povzbudení vysokou výhrou nad Steelers boli miernym favoritom. Naopak domáci chceli prerušiť trojzápasovú sériu prehier. Pre zranenie kolena z uplynulého týždňa Bulldogom chýbal starting RB , čoho následkom boli rozsiahle zmeny v zaužívaných útočných formáciách.

Prvá štvrtina patrila americkým importom. Ako prvý sa presadil RB hostí – #24 Andrecus Lindley po krátkom behu stredom. Domáci odpovedali dvomi TD akciami v podaní #4 JaVontae Henceho.

V druhej štvrtine si oba celky vymenili počet úspešných skórovacích akcii. O domáce body sa postaral #15 Jozef Klokner, ktorý zachytil pass od #7 Borisa Bútory. Stallions bodovali vďaka ďalšiemu TD v podaní #24 Andrecusa Lindleya a úspešný bol aj #88 Jan Wajtr, ktorý skóroval touchdown po presnej prihrávke od svojho QB #11 Shane McDonalda. Stallions nedokázali potvrdiť ani jeden TD a tak do prestávky sa odchádzalo za stavu 21:19 v prospech Trnavy.

Tretie dejstvo opäť patrilo zaoceánskym hráčom. Dva TD v podaní Andrecusa versus 2 TD JaVontae. Trnavský univerzál najskôr returnoval kick-off pre 92y touchdown a o pár minút 60y beh pretavil pre zisk ďalších bodov. Štvrtina sa skončila remízou bodov 14:14, a tak posledná časť zápasu sľubovala veľkú drámu.

Bola to dráma až do poslednej sekundy. Prvé body 4. štvrtiny získali Bulldogs. QB domácich #7 Boris Bútora si nechal loptu pre seba a krátkym behom navýšil vedenie domácich na 42:33. Do dvoj touchdownového trháku sa dostali Bulldoci po vydarenej passovej akcii. Adresátom bol #14 Tyrell West, ktorý si pripísal svoj prvý TD ako WR, keďže jeho domovským postom je QB. #13 Dušan Hornáček bol na poste kickera neomylný a rozdiel v skóre bol 16 bodov. Hostia potrebovali 2x maximum bodov, ktoré sú možné získať z jednej skórovacej akcie. O prvý úspech sa postaral #88 Ján Wajtr, ktorého neomylne našiel #11 Shane  McDonald. Následný onside kick nebol úspešný, ale obrana hostí sa vybičovala k výbornému výkonu a nedovolila domácim získať prvý down. Do konca zápasu zostávala necelá minúta, a Stallions boli bez time-outu hlboko na vlastnom území. #11 Shane McDonald laserovo nachádzal svojich WR pri side line. Postup hostí bol rýchly a účinný. V priebehu niekoľkých sekúnd prekonali celé ihrisko a svoj prvý down rozohrávali na 7y línii pred end zónou. Infarktový záver bol na svete. Po sérii 3 incomplete passov boli diváci svedkami 4 downu. Hrdinom domácich sa stal #33 Peter Dobrovodský, ktorý stihol skočiť do prihrávky, ktorá smerovala do rúk hosťujúceho WR. Domáci ukončili zápas zakľaknutím.

Oba tímy predviedli svoju útočnú potenciu a o mesiac v odvete nie je vylúčené prekonanie magickej 100 bodovej hranice.