Rozhovor s manažérmi klubu o sezónach 2016 a 2017

01.02.2017

Pozhovárali sme sa manažérmi nášho klubu Filipom Bilčíkom a Jurajom Balogom o minulej sezóne, budúcej sezóne, cieľoch a plánoch klubu na rok 2017 a prípadne aj na nasledovné:

 

  1. Skúste v krátkosti zhodnotiť minulý rok, čo klub dosiahol, či ste naplnili všetky plány a predsavzatia?

F.B.: Už samotné fungovanie klubu amerického futbalu považujem v našich podmienkach za niečo neobyčajné a zasluhujúce si úctu všetkých zúčastnených. Naše plány a predsavzatia nie sú zamerané iba na samotné výsledky v českej či slovenskej lige, ktoré však môžeme označiť za slušné.

J.B.: Myslím si, že klub splnil svoje ciele na 50 %, zisk domáceho titulu (aj keď bez účasti Bratislavy) je jednoznačne úspech, ale nedosiahnuť na finále českej ligy na druhej strane je neúspech. Vývoj sezóny v ČLAF ukazoval šance na postup a myslím si, že sme mali na to byť vo finále ČLAF. Zároveň sa nám stále nepodarilo dostatočne rozbehnúť juniorský program.

 

  1. Odchod starého coacha Johna Bookera a príchod nového Toka Pfeiffenbergera musel priniesť viacero problémov, ale zároveň aj veľké očakávania. Aké sú prvé dojmy?

F.B.: Odchod Johna bol pre náš tím významnou stratou. Bol výborným futbalovým odborníkom, hráčom i psychológom a pre mnohých z nás i dobrým priateľom. I s jeho pomocou sa nám však podarilo trénerskú otázku úspešne vyriešiť. Na spoluprácu s Tokom sa tešíme a už teraz môžeme povedať, že sa nám vysoký kvalitatívny štandard, na poste hlavného trénera, podarilo udržať.

J.B.: Každá zmena prináša otázniky v pozitívnom aj negatívnom zmysle. V prvom rade je treba si uvedomiť, že získať kvalitného coacha je veľký problém, najmä v podmienkach Slovenska a finančných možnostiach tak malého klubu, akým Trnava je. Na druhej strane sme veľmi radi, že práve Toko sa stal naším ďalším trénerom a sľubujeme si od neho pokračovanie kvality v trénerskej oblasti. Mať dobrého trénera je predsa základ rozvoja každého športového klubu.

 

  1. Príprava na novú sezónu prebehla ešte pod patronátom Johna, ako ju hodnotíte?

F.B.: Americký futbal nie je šport, ktorému sa stačí venovať 3-4 mesiace cez sezónu. Sme radi, že to chápe čoraz viac našich hráčov a poctivo a intenzívne sa na zápasy pripravujú už od leta. Príprava bola dlhá a ťažká, ale i pestrá a vďaka dobrému kolektívu to bola vlastne dobrá zábava.

J.B.: Asi za najlepšiu v histórii klubu, nie len čo do kvality, ale aj čo do počtu hráčov, ktorí sa jej zúčastnili.

  1. Spomínali ste relatívne úspešný nábor, v čom vidíte jeho úspech?

 

F.B.: Hráčov nie je nikdy dosť. Ani my, napriek sľubným počtom, nie sme v tomto smere úplne spokojní. Za úspech považujem kvalitu viacerých nových hráčov, ktorí sú svojím poctivým prístupom k futbalu vzorom aj pre tých oveľa skúsenejších.

J.B.: Sám neviem poriadne posúdiť prečo, ale máme za to, že klub  sa už etabloval v Trnave ako súčasť športovej scény, chceme veriť, že aj odohraté finále SVK ligy, ktoré bolo v Trnave, pomohlo propagácii tohto športu na lokálnej, ale aj širšej úrovni a v neposlednom rade aj športové úspechy, ktoré svedčia o kvalite tímu.

 

  1. Ako začala príprava na budúcu sezónu? Aké máte vôbec plány ako klub?

F.B: Našim cieľom je aby boli BULLDOGS stabilným a atraktívnym spestrením športového života v našom regióne. Na to, aby sme to dosiahli, potrebujeme v prvom rade veľa nových, mladých a aktívnych členov, a to nie len hráčov. Zameriavame sa na ustálenie celoročného fungovania klubu a vytvorenie juniorského tímu. Slovenský titul a české finále by nás potešili.

J.B.: Za mňa je najväčším cieľom naštartovať juniorský program, aj keby sme tento rok nedokázali hrať ligu, jednoznačne je budúcnosť športu v silnom juniorskom programe. Ja tento rok považujem skôr za rok budovania tímu do budúcna, preto si osobne nekladiem vysoké ciele, no potešila by obhajoba slovenského titulu.

 

  1. Čo americkí hráči? Plánujete priniesť aj tento rok americké posily?

F.B.: Bude to mäso.

J.B.: Áno, tento rok opäť posilnia náš tím hráči zo zámoria. Koľko a ktorí to Vám prezradíme inokedy.

 

Partneri