Zahraniční hráči vo farbách BULLDOGS

13.03.2017

Každým rokom sú fanúšikovia zvedaví, kto opäť posilní rady Bulldogs v boji o najcennejšie trofeje v Slovenskej a Českej lige. V ročníku 2017 nastali zmeny v možnostiach na oboch stranách. Pod rúškom „ochrany domácich líg a rozvoja domácich hráčov“ sa na českej ako aj slovenskej futbalovej scéne zmenili pravidlá o počte importov (teda importovaných – „dovezených“ hráčov). Slovenská liga – pravdepodobne vzhľadom na výkonnostné, ako aj ekonomické rozdiely medzi jednotlivými účastníkmi, pristúpila k ešte výraznejšiemu obmedzeniu ako česká liga. V českej lige sa zmenil, oproti minulému roku, počet hráčov s označením „A“ – class, ktorí môžu byť uvedení na súpiske pre daný zápas. Minulý rok bol povolený počet 4-roch „A“ – class hráčov na súpiske a dvoch na ihrisku v tom istom momente. Tento rok je to obmedzenie na 2 hráči na súpiske a zároveň 2 hráči na ihrisku. Uvažovalo sa aj o obmedzení počtu cudzincov, no toto obmedzenie neprešlo. Či to je naozaj krok správnym smerom a či sa týmto smerovaním zlepší úroveň českého futbalu, to je naozaj vo hviezdach. Paradoxom celej situácie je, že najväčší zástancovia tohto obmedzia si prinesú plný počet povolených cudzincov.   V slovenskej lige platí pravidlo ešte prísnejšie, ako v českej. Tím môže mať na súpiske dvoch „A“ – class hráčov, teda takých, ktorí, bez ohľadu na národnosť, prešli univerzitným programom, pričom v jednom momente môže byť len jeden z nich na ihrisku. Rovnako je obmedzený počet cudzincov iných národností na ihrisku.

Z tohto dôvodu sme tento rok pozvali len dvoch hráčov, aby hrali vo farbách Bulldogs a to OL Bobbyho Thomsona a DL Ryana Seaberga. Dovoľte nám predstaviť oboch.

Robert “Bobby” Thomson

 

16467024_10158298488435352_1157998590_n  Vek: 25 rokov

Výška: 193 cm

 Váha: 140 kg

 Bydlisko: Montreal, Quebec, CA

Posledné pôsobisko: The Carleton University Ravens

 

Rodený Kanaďan, pochádzajúci z Montrealu v Quebecu bude významnou posilou Offense line nášho tímu. Bobby hrával vo svojej kariére v nasledujúcich tímoch:

2007-2009 The Lakeshore Cougars (High school level)

2009-2012 The John Abbott College Islanders (College level/CEGEP)

2012-2013 The University of Manitoba Bisons (University level)

2013-2016 The Carleton University Ravens (University level)

Je to univerzálny linemann, ktorý vie hrať všetky tri pozície (center, guard aj tackle) je schopný hrávať na oboch stranách, teda ako na pravej strane, tak aj na ľavej strane (dôležité z pohľadu schopnosti hrávať v postoji na pravej ako aj ľavej strane).

Bobby bol vybraný ako účastník East-West Bowl 2015, teda do all start zápasu kanadských univerzít, kam sú pozývaní len najlepší hráči a je to jeden z prvých krokov v Kanade, ako sa dostať do profesionálneho futbalu. Ďalším je draft, ktorý je opäť na pozvánky a ktorého sa Bobby zúčastnil v roku 2016.

Ryan Seaberg

 

greatness128 Vek: 22 rokov

Výška: 185 cm

Váha: 117 kg

Bydlisko: Chattanooga, Tennesee, USA

Posledné pôsobisko: Valencia Firebats

 

Tento tenneseančan je absolútny univerzál. Vo svojej kariére hrával na pozíciách Defensive end, Fullback, Tight end a vo všetkých special teams v týchto tímoch:

2006-2012 The Baylor School (High school level)

2012-2013 The ElonUniversity (College level)

2014 The Sothern Miss (DIV I. level)

2016 The Valencia Firebats (európsky tím)

 

Univerzitnú kariéru si odbil na dvoch univerzitách Elon University,  kde odohral dva roky a potom sa presunul do I. divízie univerzitného futbalu, kde hrával za Southern Miss. Na Elon univerzity hrával najmä na pozícii DE, kde vo svojom druhom roku, ako sophmore, dosiahol 5 tcl, 26 tck, 1 sack a 1 forces fumble. Na univerzite Southern Miss hral primárne na pozícii fullback-a a bol starter vo všetkých special teamoch.

Ryan už má skúsenosti s európskym futbalom, keď minulý rok hral v Španielsku za tím Valencia Firbats, kde viedol ligu v sackoch (17), 37 tfl, 67 tackloch a 4 krát sa mu podarilo zablokovať kick.

Rayn ako univerzál bude v našom tíme pôsobiť na rôznych pozíciách a pevne veríme, že bude nezastaviteľný pre súperovu obranu a bude výrazným posilnením pass rush-u obrany nášho tímu.

 

V krátkej dobe Vám prinesieme rozhovory s oboma hráčmi.

 

 

Partneri