SMUTNÝ DEŇ PRE BULLDOGS, STALLIONS ZASLÚŽENE VYHRALI

04.04.2017

V nedeľu vycestovali Bulldogs za svojím prvým zápasom v rámci  najvyššej českej súťaže, na ihrisko pardubických Stallions . Mali sme za sebou dva zápasy v slovenskej lige, kde sme v prvom z nich podľahli po nepresvedčivom výkone 16:6 Bratislave Monarchs a v druhom sme po rozpačitom prvom polčase prevalcovali  Zvolen Patriots na ich ihrisku 53:0. Lež v zemiach českých  sa hrá iná liga, dokonca to niekedy vyzerá na iný šport, a tak naozajstný test bol až ostrý štart proti Pardubiciam.

Ideálne futbalové počasie asi viac vyhovovalo domácemu celku. Bulldogs prehrali úvodný los, a tak začínal útok Žrebcov. Hneď prvou akciou sa blysol QB domácich Reginald Langford, ktorý si zbehol popri side line 61 yardov až do touchdownu a vyzeralo to, že sa ani nezadýchal. Potvrdenie Pardubice nezvládli, takže už po 30 sekundách viedli 6:0. Samozrejme, nič sa nedeje, to sa občas stane. Na loptu išiel náš útok. Chceli sme sa oprieť o behovú hru, ale neboli sme schopní otvoriť cestu na line of scrimage, a tak naša prvá útočná snaha skončila nepopulárnym 3 a von. Druhá útočná snaha Stallions mala veľmi podobný obraz ako prvá, výborný return, potom krátky beh a razom to bolo 12:0. Prvá štvrtina bola pre Bulldogs utrpenie. V útoku sme sa nevedeli presadiť a obrana tiež nemala svoju chvíľu, čo vyústilo do tretieho TD Stallions a skóre narástlo na 19:0. Stále to je hrateľné a nikto sa nechcel vzdať, ale Trnavu stíhala rana za ranou v podobe zranení a hráči postupne odpadávali ako dvanásťročné dievčatá, keď stretnú Justina B. Druhá štvrtina ukázala spoluprácu amerických importov v podobe štvrtého TD. Pardubická obrana hrala veľmi dobrý zápas a svoj výkon korunovala v podobe zachytenej prihrávky vrátenej do touchdownu. Michal Míček zachytil „míček“, po našom šišku, a poľahky si dobehol pre pick six. Začalo sa nám dariť posúvať sa po ihrisku krátkymi pasmi, ale postup sme nevedeli pretaviť do skórovania. Pred koncom polčasu sa na ihrisko opäť pozrel útok Žrebcov, a tak, s vypršaním časomiery prvého polčasu, zachytil pass od Langforda Michal Holub a zaletel si s ním až do endzóny Trnavy. Polčasových hrozivých 39:0 spustilo mercy rule (čas sa nezastavoval).

17493022_757878217713321_3284564538013643532_o

V polčasovej prestávke sme dostali príhovor od srdca, vlastne od coacha, a mohli sme sa ísť snažiť niečo s výsledkom urobiť. Z časti sa nám to podarilo, aj keď útok išiel pomerne rýchlo z trávnika, tak podobný osud stretol aj útok stallionský, ktorému naša obrana vystavila stopku. Dlhý útočný drive Trnavy sa podarilo pretaviť do prvých bodov až v začiatku poslednej štvrtiny, keď QB Boris Bútora našiel Mariána Fečko-Čegíňa a zaknihoval náš jediný bodový úspech. V závere zápasu sme mali ešte možnosť skórovať, ale dobre hrajúca obrana domácich nás dokázala zastaviť pred ich endzónou a zápas ukončili Stallions krátkymi behmi a majú zaslúženú výhru 39:7. Okrem výsledku, ktorý samozrejme mrzí, narobil vrásky na tvári aj počet zranení, ktorý sa zastavil na čísle 12, čo je aj na tak tvrdý šport, ako je americký futbal, vysoké číslo. Druhý polčas ukázal, že naša obrana je schopná zastavovať súperov útok a zasa naopak, náš útok je schopný posúvať sa po ihrisku a skórovať.

Už v sobotu nás v tohtoročnom náročnom programe čaká favorit celej súťaže, obhajca titulu a šesťnásobný majster ligy, Praha Black Panthers. Aj touto cestou si Vás dovoľujeme pozvať na sobotný zápas Bulldogs vs Panthers, ktorý má výkop o 14:00 na atletickom  štadióne Slávia Trnava.

Tešíme sa na Vás a nech štadiónom znie  BUUUUUULDOOOOGS !!!

Partneri