ĎALŠIA PREHRA BULLDOGS, TENTORAZ SO STALLIONS

16.05.2017

Trnava sa trápi celú sezónu a ani teraz to nevyzeralo lepšie.  Obe mužstvá prišli v oklieštených zostavách, kedy Trnava nastúpila v počte 22 hráčov a Stallions prišli v počte 28. Nie príliš vysoké počty. Trnava sa naďalej borí so zraneniami na kľúčových postoch a s kľúčovými hráčmi, Stallions rovnako chýbali hráči. Tento zápas jednoznačne potvrdil, že bez quarterbacka to nejde. Štatistiky hovoria samé za seba. Bulldogs získali 1 first down! Za celý zápas. Útok Bulldogs proste neexistuje.

18451599_1450696984988036_8661316333618723927_o

Zápas mal celkom štandardný priebeh, ako všetky tohosezónne trnavské zápasy. Bulldogs išli väčšinou 3 and out, pričom punt (aj ten musel kopať niekto, kto nikdy nekopal, keďže starter je season out a druhý náhradník dostal trest do konca roka). Trnavská obrana, nech sa snažila, ako mohla, neodkázala zastaviť skvele hrajúcich amerických hráčov a najmä ich quarterbacka Langforda, ktorý rozohrával jeden dobrý pass za druhým. Bohužiaľ rovnako zdecimovaná secondary Bulldogs nedokázala odolávať. Na druhej strane sa obrane Bulldogs darilo zastavovať beh súpera, ktorí z 18 pokusov nabehal len 84 yardov. Ale na čo behať, keď to ide vzduchom. 5 passových, 2 behové a jeden punt return touchodown je výsledok snaženia sa útoku Stallions a to všetko, až na jeden touchdowvn, v prvom polčase. Do druhého polčasu Stallions nasadili náhradníka na poste quarterbecka a zrazu už to nešlo tak, ako by si Stallions predstavovali. Ale v podstate, už si nemali čo predstavovať. Vyhrávali super pohodlným náskokom 48:0 a po troch prehrách zaznamenali výhru, hodne očakávanú výhru, a spokojne išli domov. Trnava sa síce snaží, ale bohužiaľ táto sezóna je jedna veľká katastrofa nie len z titulu chýbajúcich hráčov, ale aj herného prejavu. Na druhej strane treba uznať, že ak útok súpera začína v priemere na 30 yardoch v poli Bulldogs, obrana nemá žiadnu rotáciu a je na ihrisku 90% snapov zápasu, tak sa dá len veľmi ťažko vyčítať, že nevie brániť. Ako už bolo uvedené hore, napriek skráteniu času druhého polčasu (štvrtiny sa hrali na 8 min.), Stallions skórovali len z 1 z 5 driveov. Bohužiaľ je jasné, že v drvivej väčšine tímov, účasť amerických skill players (minulý rok to rovnako zažila Trnava, kde zažiaril Hence), robí výsledky naprieč celou ligou. Pozitívum zápasu je, že sa nikto nezranil.

18451373_1450696811654720_5000493052301032825_o

Bulldogs čaká najťažší víkend v histórii, dvojzápas v sobotu 20.05.2017 o 14:00 Prague Lions v Bitters lige a v nedeľu 21.05.2017 o 14:00 Nitra Knights v SFL. S Nitrou ide hlavne o postup do play off. Rozlosovanie SFL a jej tohoročné pravidlá v podstate veľmi skomplikovali, aby okrem Žiliny (za predpokladu, že bude tak dominantná, ako doteraz) mohol niekto vyhrať základnú časť SFL. Monarchs, aj keď vyhrajú nad Žilinou, budú druhý, Trnava tretia a niekto z dvojice Nitra – Zvolen bude štvrtý. Dvojice do play off budú potom ZA – NR/ZV a BA – TT. Toto však platí za predpokladu, že Trnava porazí vonku Nitru. Preview k obom zápasom bude čoskoro.