Juniori Bulldogs v domácom turnaji zbierali hlavne skúsenosti

22046884_1648675478496265_4687469001518500915_n
07.10.2017

Prvý juniorský turnaj novej súťaže sa uskutočnil v Trnave dňa 30.09.2017. Turnaja sa zúčastnili naši Bulldogs, bratislavskí Monarchs a zvolenskí Patriots. Pre Bulldogs to bol prvý juniorský turnaj vo svojej histórii (predtým sa pod hlavičkou Bulldogs konala jednoročný program pre juniorov, na ktorý sa Trnavčanom nepodarilo nadviazať v ďalších rokoch). Nový trénerský staff v podaní Marián Fečko-Čegiň, Roman Iro, Juraj Zachar pripravovali úplných začiatočníkov od júla, pričom niektorí hráči prišli až na konci augusta v rámci náborov.

 

Nikto nevedel, čo sa mohlo čakať od patriotov zo Zvolena, no o „panovníkoch“ sa vedelo, že väčšia časť hráčov už hrala spolu v minulosti a ich juniorský program je kvalitný. Dokonca sa im podarilo pre tento ročník angažovať aj Quarterbacka Martina „Guru“ Gruya, ktorý sa dá nazvať juniorom len vďaka veku. Odohral už minimálne dve sezóny v seniorských programoch tímov na Slovenku a dokonca aj na medzinárodnej scéne odohral nejaké tie minúty. Nezanedbateľnou informáciou je aj vekový priemer tímov, ktoré nastupujú proti sebe, pričom Trnava má jednoznačne najmladší tím s vekovým priemerom 17,4 rokov. Pre porovnanie druhý najmladší sú žilinskí Warriors 18 rokov v priemere, Patriots majú 18,3 a najstarší sú Bratislavčania. Prečo to má vplyv? Nedá sa povedať, že to je kľúčová záležitosť, ale skúste si predstaviť ako vyzerá 15-ročný junior a 19-ročný junior. Pri niektorých ten rozdiel je a pri niektorých nie je. Tak isto je dôležité si povedať, že v trnavskom ako aj zvolenskom tíme bolo minimum hráčov so skúsenosťami (podľa informácií z tímu Patriots sú traja, v trnavskom drese dvaja).

22050281_1648675528496260_4034590447818742121_n

Prvý zápas obstarali Bulldogs a Patriots. Zvolen začal veľmi dobre a v prvom drive, ktorý vyzeral byť už už zastavený Bulldogs, sa im podarilo dlhou prihrávkou skórovať, no nepodarilo sa im potvrdiť touchdown. Na Bulldogs sa absolútne prejavila neskúsenosť a aj nedostatočná zohratosť. Napriek tomu zvolenský tím vyzeral celkom zohraný. Postupom času, ako zápas plynul, sa darilo Bulldogs naberať odvahu a zlepšovať svoju hru v obrane ako aj v útoku. Bohužiaľ Zvolenu sa podarilo skórovať aj druhýkrát a to po chybe nášho útoku, kedy tesne pred našou endzónou stratil útok loptu a fumble bol zaľahnutý obranu Patriots. Takto získanú vynikajúcu pozíciu sa podarilo Patriots pretaviť do ďalšieho touchdownu, ktorý sa im opäť nepodarilo potvrdiť. V druhom polčase sa nakoniec presadili Bulldogs, keď náš Quarterback Jakub Lenovský našiel, po niekoľkonásobnom vymanení sa z pod tlaku obrany Zvolena, svojho spoluhráča a Trnava znížila skóre na 6:12. Ani im sa potvrdenie touchdownu nepodarilo. Posledné body zápasu získala obrana Bulldogs, keď zatlačila Patriots blízko ich endzóny a ich útok pokazil snap, ktorý skončil mimo ihriska, čím získali Bulldogs safety. Bohužiaľ čas už nedovolil dokonať obrat a tak Bulldogs prehrali svoj prvý zápas.

Ďalšie dva zápasy boli podobné ako vajce vajcu. Monarchs proti Patriots a Bulldogs dominovali asi vo všetkých herných činnostiach, no najmä v útoku. Samotné bodové skóre napovedá, že sa im darilo nadmieru. Základným rozdielom bola zohratosť hráčov Monarchs a ich fyzická dominancia. Ani Patriots a ani Bulldogs sa nepodarilo nájsť v obrane a ani v útoku recept na hru Monarchs a tak oba tímy prehrali o viac ako 40 bodov.

22154256_1648675651829581_3817449335618736759_n

Ako sa na turnaj a účinkovanie pozerali niektorí hráči Bulldogs?

Jakub Lenovský (Quarterback)

 1. Byť Quarterbackom nie je určite ľahká pozícia, odohral si svoje prvé dva zápasy v živote, ako si si to užil?

Určite to nie je ľahká pozícia, práve naopak, je jedna z najťažších celkovo v športe, ale aj najkrajšia. Od začiatku som chcel byť quarterbackom, lebo je to veľká výzva každý zápas. Síce sme dvakrát prehrali a mali sme tam veľa chýb, no napriek tomu som si to neskutočne užil. Tešil som sa na to a bol to pre mňa obrovský zážitok. Prvýkrát vstúpiť na ihrisko vo výstroji, aby sme ukázali, ako sme sa pripravili. Hymna, diváci, spoluhráči, bolo to nezabudnuteľné. Mám ešte na čom trénovať, aby sme si mohli užiť prvé víťazstvo.

 1. Quarterback je lídrom ofenzívy, ako zvládaš túto pozíciu?

Myslím, že to zvládam celkom dobre, s chalanmi vychádzame, oni veria mne, ja verím im. Snažím sa, aby som bol čo najlepší pre tím a pre chalanov. V dnešnom dvojzápase som mal pár dobrých momentov, ale aj chyby, ktorých bolo až príliš veľa zbytočných. V nasledujúcich tréningoch by som chcel zlepšiť hlavne presnosť prihrávok pod tlakom, pretože to patrilo k asi najväčšiemu problému v mojej hre.

 1. Čo je podľa teba potrebné urobiť, aby sa tím dostal na „víťaznú vlnu“?

Najdôležitejšie je samozrejme vyhrať. Inak sa na víťaznú vlnu nedostaneme. Je potrebné prísť na tréning s potrebou zlepšiť sa čo najviac, aby sa prehra už neopakovala. Máme potenciál na to, aby sme boli najlepší, chce to len využiť naše silné stránky a vyvarovať sa chybám. Verím, že druhý turnaj zvládneme lepšie a pripíšeme si prvé výhry, aby sme sa tak odvďačili vedeniu, trénerom a fanúšikom za to, že nám vytvorili takú atmosféru a podmienky na stále populárnejší americký futbal.

Adrián Mrva (Runningback)

 1. Odohral si veľmi dobrý turnaj, rovnako ako u Jakuba Lenovského to boli tvoje prvé dva zápasy, ako sa cítiš na pozícii RB?

Cítim sa veľmi dobre pretože mám skvelú podporu spoluhráčov a takisto aj od trénerov.

2.Ofenzíva skórovala len jeden TD, v čom boli podľa teba obrany súpera lepšie?

Jediný náš problém bol podľa mňa len v mentálnej stránke , fyzicky sme mali určite naviac.

3. Aká je nálada medzi hráčmi po nevydarenom začiatku sezóny?

Rozhodli sme sa poučiť z našich chýb, hodiť tento turnaj za hlavu a budúci týždeň ukázať čo Bulldogs vedia a čo sme zač.

Patrik Klementovič (Linebacker)

 1. Prvé dva zápasy, prvé skúsenosti. Okolo futbalu sa vďaka bratovi točíš už niekoľko rokov, teraz si si už aj zahral, bolo to iné ako si si predstavoval?

Nebolo to iné, bolo to také ako som v to dúfal. Bolo to rýchle a tvrdé.

 1. Brat hráva v útoku, ty si teraz v obrane, prečo práve tam?

Bol som tam preto, lebo v offense boli dobrí chalani a potrebovali ma do defense.

 1. Ako si spokojný so svojím výkonom počas zápasov a čo by si vylepšil?

Ja som spokojný, lebo som na ihrisku robil všetko, aby sme vyhrali. A čo by som zlepšil?. Všetko.

Nicolaus Deák (Cornerback)

1.Na pozícii CB je tvojou úlohou brániť primárne WR súpera, aká to bola skúsenosť postaviť sa prvý krát zoči-voči inému hráčovi, ktorého jediným cieľom je poraziť ťa?

Táto skúsenosť, prvý krát sa postaviť inému hráčovi, bola pre mňa zaujímavá, pretože hráč oproti, teda hráč zo Zvolenského tímu, sa mi zdal horšie na tom ako naše WR a to bol dôvod prečo som sa nebál.

 1. Pozíciu CB si si vybral, alebo ta na ňu odporučili tréneri? Ako si spokojný s touto voľbou a vôbec, ako sa ti páčia tréningy?

Pozíciu som si na tréningu párkrát vyskúšal a zapáčila sa mi, preto som ju chcel začať hrávať. S touto voľbou som veľmi spokojný. Naše tréningy sú náročné hlavne keď som prišiel prvýkrát na tréning, ale teraz sme silnejší a lepší ako na začiatku a tréningy sú čím ďalej tým lepšie. Hlavne sa mi páči snaha našich trénerov o naše zlepšenie.

 1. Čo si si hovoril keď si prvýkrát vstúpil na ihrisko a potom po dvoch zápasoch keď si schádzal z neho?

Keď som prišiel na ihrisko prvýkrát, moja prvá myšlienka bola, ten hráč je asi 2-krát väčší ako ja, ale po pár minútach som zistil, že ten hráč nie je taký, aký vyzerá. Počas druhého zápasu som mal problém s nohou a musel som ísť dole z ihriska. Bol som nahnevaný, že nedokončím zápas, ale nedalo sa už nič robiť.

Kristián Nadaský (Linebacker)

1. Hral si svoj prvý zápas, prvé zápasové kontakty a skládky. Nič ste si so súperom nedarovali. Takto si si to predstavoval? Bolo niečo čo ťa úplne prekvapilo?

Nevedel som, čo mám očakávať a bol som príjemne prekvapený. Milujem kontaktné športy a americký futbal ma dostal. Naplnil moju predstavu a ešte ju zlepšil. Prekvapilo ma hlavne to, koľko rán som schopný vydržať.

 1. Ako sa ti hralo na tvojej pozícii linebackera? Čo sa ti práve na nej páči?

Moja pozícia je doslovne raj pre moje tvrdé chúťky . To že mám post, v ktorom nechávam za sebou len “trosky” sa mi páči najviac. No a zlepšiť by som mal určite tvrdosť a prehľad v hre. Spolu sa to vlastne doplňuje, keď získam lepší prehľad, môžem aj tvrdšie zrážať.

 1. V čom si myslíš, že sa musí defenzíva zlepšiť, aby ste dokázali udržať súpera?

Naša defenzíva a ja osobne sa musíme zlepšiť v rýchlom rozhodovaní a sile. Musíme sa naučiť lepšie podržať súpera na line a hlavne rýchlejšie a tvrdšie tacklovať.

 

Pevne veríme, že naši juniori už na najbližšom turnaji vo Zvolene (8.10) zaznamenajú prvú výhru.

 

!!GO BULLDOGS GO!!

Partneri