BULLDOGS NA ZVOLENSKOM TURNAJI

IMG_3450
08.10.2017

Turnaj vo Zvolene sprevádzalo ideálne futbalové počasie – pod mrakom a vyzeralo to na dážď. Pred príjemnou futbalovou návštevou, tvorenou najmä rodičmi hráčov, čakal Bulldogs „dvoják“ – dva zápasy za sebou.

 

Prvý zápas obstarali naši Bulldogs a domáci Patriots. Bulldogs vracali Zvolenčanom prehru z prvého zápasu na domácom trnavskom turnaji. Coin toss vyhrali Zvolenčania. Hneď z prvej akcie, po zlom rozohraní, sa podarilo našim hráčom získať safety a viedli 0:2. Domáci quarterback nevedel skrotiť loptu, ktorá vyletela mimo ihriska cez endzónu. Na loptu išiel náš útok. V našom prvom útočnom drive sa Bulldogs nepodarilo vymyslieť nič, naopak nám Zvolen vrátil požičané a po tom, ako loptu musel zaľahnúť náš quarterback v endzóne, získal safety súper.

V druhom zvolenskom drive sa darilo domácim pomaly posúvať loptu ihriskom a nakoniec prihrávkou cez pol ihriska skórovali touchdown. Po neúspešnom potvrdení bolo skóre upravené na 8:2 pre Zvolen.

V druhom trnavskom útočnom drive sme nedisciplinovanosťou, dvoma faulami, dávali výhodu zvolenskej obrane a rozohrávali sme 3. pokus na veľa yardov. Nepodarilo sa nám získať first down a puntovali sme.

Zvolenský drive sa vôbec nevyvíjal sľubne, hneď v druhej akcii sa #23 Robovi Mecelovi podarilo zachytiť prihrávku Zvolena a doniesť šišku až do endzóny súpera, čím získal pick-six. Bohužiaľ nepodarilo sa nám potvrdenie touchdownu, a preto bolo skóre vyrovnané 8:8.

Zvolenu sa v útoku poradilo prvým behom získať first down a boli takmer na našej polovici. Po holdingu útoku sa Zvolen posunul späť a hneď z následnej akcie Bulldogs takmer opäť zachytili prihrávku. Ani z následných akcií Zvolen nič nevyťažil a prišiel na rad punt a útok Bulldogs.

V útoku sa nám opäť nedarilo a po vysokom snape bol náš quarterback zložený v endzóne a Patriots opäť získali safety a skóre sa menilo na 10:8 v prospech domácich. Na loptu išiel Zvolen, ktorý však nezískal first down a puntovalo sa. Do konca polčasu zostávalo 35 sekúnd. Náš drive však sprevádzala nepresnosť v prihrávkach a slabšie ruky našich receiverov. Poslednú akciu polčasu obstarali „zakľaknutím“ Zvolenčania. Polčas skončil 10:8. Prvý polčas bol v znamení obrán, aj keď raz sa útoku Zvolena podarilo skórovať.

IMG_3451

Druhý polčas začali v útoku Bulldogs a hneď z prvej prihrávky sa hráčovi #5 Patrikovi Janíčkovi podarilo dostať loptu päť yardov pred endzónu súpera. Po nekompletnej prihrávke, krátkom behu a bohužiaľ po zlom snape sme sa vrátili na 20 yardov od endzóny a mali sme posledný pokus. Ten sa nám nepodarilo skompletovať a na loptu išiel Zvolen na vlastnej 20 yardovej pozícii. Obrane Bulldogs sa perfektne podarilo vyraziť loptu runningbackovi Zvolena, zaľahnúť  ju a teda získať fumble.

First down sa nám podarilo získať peknou prihrávkou na #81 Šimona Galgóciho . Druhou skompletovanou prihrávkou v zápase na #5 Patrika Janíčka sme sa dostali na 1 yard pred endzónu súpera. Bohužiaľ opäť séria faulov a nepresností nás posunula späť na 10 yardov od endzóny a chýbali 2 pokusy. Našťastie po prihrávke na #81 Šimona Galgóciho, ktorému sa podarilo zlomiť sériu tacklov, útok konečne skóroval touchdown. #81 Šimon Galgóci zachytil prihrávku nášho quartebecka #7 Jakuba Lenovského a Bulldogs išli do vedenia 10:15.

Útok Zvolena začal behom, ktorý naša obrana vďaka #99 Matejovi Kolekovi zastavila v strate asi 3 yardov. Následnú prihrávku zachytil náš linebacker #28 Patrik Klementovič a priniesol loptu na 2 yardy od súperovej endzóny. Z následného tossu na #27 Adriána Mrvu sme skórovali opäť touchdown! Bohužiaľ ten sa nepodarilo potvrdiť, ale aj tak sme sa ujali vedenia 10:21. S potvrdzovaním touchdownov sme mali celkovo problém.

Momentum zápasu bolo v tejto chvíli jednoznačne na strane Bulldogs a doteraz hlučná lavička Patriots stíchla, rovnako ako aj komentátor.

Patriots v útoku zase nič nevymysleli a po dobrom výkone našej defenzívy, a troch neúspešných pokusoch, išla na loptu zase naša offesne. Snahou trénerov v tomto momente, keď do konca zápasu chýbalo asi 3 a pol minúty, bolo najmä šetriť čas a po troch behoch sme puntovali. Zvolen v útoku už musel šetriť čas a preto najmä hádzal. Jednu z prihrávok zachytil opäť náš safety #23 Róbert Mecel a opäť sme útočili.

Tréneri sa rozhodli zase šetriť čas a po troch behoch sme opäť puntovali. Následný útok Patriots sme zastavili posledným zákrokom zápasu, ktorý  urobil cornerback #53 Nicolas Deák, čím skončil zápas.

 

Bulldogs vyhrali 10:21 a oplatili Patriotom domácu prehru. Dôležité je aj skóre, keď sme zo vzájomných zápasov v lepšom skóre 29:22, čo je dôležité do postupovej matematiky. Bulldogs po počiatočných drobných rozpakoch nabrali fazónu a bolo vidieť veľmi dobrý futbal. Zohratie tímu blo lepšie a aj sebavedomie bolo cítiť, najmä z defenzívy. O to viac mrzí prehra z domáceho turnaja.

 

Druhý zápas sme hrali proti Žiline Warriors, ktorá ešte nehrala ani zápas a samozrejme mala k dispozícii video z trnavského turnaja. Chalani zo Žiliny vyzerali, minimálne na line of scrimmage, fyzicky lepšie disponovaní. Naši boli však rozohraní z predchádzajúceho zápasu. Otázka je, čo bolo väčšou výhodou.

Coin toss vyhrala Žilina a útočila. Hneď z prvého pokusu sa podarilo Quartebackovi Žiliny prebehnúť celé ihrisko a získať 6 bodov. Potvrdiť sa rozhodli za 1, ale tento pokus naša obrana zastavila. Stav bol 0:6 pre Warriors, keďže Bulldogs boli v zápise vedení ako domáci.

Náš útok začal behom, ktorý skončil stratou 2 yardov. Druhý pokus bol tiež behový a skončil na 12 yardov. Na tretí pokus sme museli získať 8 yardov. Bohužiaľ neporadilo sa nám získať prvý down a Žilina, po virtuálnom punte, išla opäť na loptu.

V druhom drive skončil prvý pokus Žiliny 2 yardovým behom a druhý sa Bulldogs podarilo zastaviť ešte v backfielde so stratou 3 yardov. Tretí pokus sa podarilo #23 Robovi Mecelovi zachytiť a priniesol loptu až na 3 yardy pred endzónu súpera. Všetci sme dúfali, že sa útoku Bulldogs podarí skórovať a minimálne vyrovnať stav zápasu. Prvé dva pokusy však boli neúspešné, nepodarilo sa ani vzduch a ani po zemi. Tretí down sme zachytili len tesne pred endzónou a tak zostal posledný pokus, pri ktorom sa nášmu quarterbackovi #7 Jakubovi Lenovskému podarilo s loptou dobehnúť do endzóny a pred konverziou vyrovnať skóre na 6:6. Potvrdenie (konverzia) sa podarilo, keď #5 Patrik Janíček zachytil prihrávku a Bulldogs išli do vedenia 7:6.

Útok Žiliny sa opäť darilo posúvať len vďaka atletickému quarterbackovi, ktorý dlhým behom doniesol loptu až na 25 yardovú vzdialenosť. Z následného downu sa našej obrane takmer podarilo získať fumble, no rozhodcovia rozhodli inak. Ďalší snap pokazil center Žiliny a tretí pokus rozohrávali Warriors z vlastnej 7 yardovej čiary. Bohužiaľ opäť beh quarterbacka zabezpečil možnosť hrať 4 down a 7 yardov. Ako cez kopirák beh Žilinského quarterbacka, ani neviem či Žilina trénovala aj iné hry, ale našej obrane sa ho podarilo zastaviť a išli sme na loptu na turnover of downs, teda, že Žilina nezískala first down ani na 4 pokusy.

Nášmu útoku sa podarilo získať dva first downy a po faule Žiliny sme sa posunuli na 7 yardov od endzóny. Hneď prvý beh bol ale zastavený v backfielde a stratili sme 3 yardy. Následne bola naša prihrávka nekompletná. Bohužiaľ tretí down nám nevyšiel a po zlom snape, ktorý skončil v polovici ihriska sme puntovali.

Bohužiaľ, quarterback Žiliny opäť zvládol prebehnúť celé ihrisko a skóroval touchdown. Následne sa Žiline neporadilo potvrdiť touchdown a Žilina išla do vedenia 7:12.

Útok Bulldogs začal nekompletnou prihrávkou. Aj druhý pokus bol nekompletný, celkovo bola percentuálna úspešnosť prihrávok nízka. Bohužiaľ, tretí pokus skončil zaľahnutím lopty v našej endzóne obrancom Žiliny a tá skórovala ďalší touchdown. Potvrdenie sa Žiline opäť nepodarilo, no skóre narástlo už na 7:18. Náš útok potreboval úspešný drive ako soľ a najmä zlepšiť ochranu pocketu, aby náš quarterback mal viacej času. Polčas teda skončil jasne pre Žilinu aj vďaka chybám nášho tímu.

IMG_3448

Prvý drive druhého polčasu obstarali naši hráči, ale hneď prvý pokus bol zastavený v backfielde. Druhý pokus sa podarilo skompletovať na #81 Šimona Galgóciho a mali sme tretí pokus na 7 yardov. Prvý down sa nám podarilo získať vďaka defenzívnemu holdingu, čo je penalta za 5 yardov a automatický first down. Prvé dva pokusy však boli nekompletné a hrali sme tretí down. Bohužiaľ aj ten bol nekompletný a preto sme puntovali.

Naša obrana musela nutne zastaviť útok Warriors. Hneď v prvom pokuse sme zatlačili žilinský útok jeden yard od endzóny a v druhom pokuse naša obrana zastavila beh quarterbacka na 6 yardoch. Na tretí pokus sa súperovi nepodarilo získať first down a šanca Bulldogs stále žila, no útok musel zabrať a skórovať. Bohužiaľ snapy sa nám nedarili a tak sme sa opäť posunuli na 3 yardy, tentokrát pred našu endzónu. Druhým downom, ktorý skompletoval #7 Jakub Lenovský na #81 Šimona Galgóciho, sme získali first down a vymanili sa z pod tlaku blízkosti našej endzóny. Bohužiaľ následná prihrávka bola zachytená obranou súpera, ktorá doniesla loptu až na 20 yardov od našej endzóny.

Žilina získala sériou behov first down a bola 5 yardov od našej endzóny. Situácia už bola kritická a bolo nutné Žilinu zastaviť. To sa bohužiaľ nepodarilo, keď sa Žiline podarilo ďalším touchdownom upraviť skóre na 7:24. Warriors sa rozhodli potvrdzovať za dva body z 8 yardov. Prihrávka však bola nekompletná. Čas už jednoznačne hral v prospech Warriors a rozdiel v skóre boli 3 skórovania.

Bulldogs sa snažili so zápasom niečo urobiť a dvoma prihrávkami na #81 Šimona Galgóciho sme sa dostali na 10 yardov od endzóny. Bohužiaľ opäť zlý snap nás posunul na polovicu ihriska. Do konca chýbalo 40 sekúnd. Ďalší zlý snap nás opäť posunul naspäť a posledné sekundy zápasu sme sa nachádzali namiesto 10 yardov od endzóny súpera, 10 yardov od našej endzóny. Našťastie krásnou prihrávkou na  #27 Adriána Mrvu sa nám podarilo skórovať 50 yardový touchdown, čo bola najkrajšia akcia zápasu. Nepotvrdenie touchdownu ukončilo zápas, ktorý Bulldogs prehrali 13:24. Posledný touchdown dáva šance do odvety, ktorú Bulldogs odohrajú na turnaji v Bratislave 29.10.2017.

 

Celkovo môžeme povedať, že Bulldogs odohrali dva odlišné zápasy, snáď sa im podarí do budúcna spraviť svoj výkon konzistentnejším. Z útoku by sme mohli vyzdvihnúť widereceiverov #81 Šimona Galgóciho a #5 Patrika Janíčka a čo sa týka obrany, tak tam stojí za zmienku určite výkon safetyho #23 Roba Mecela a linebackera #28 Patrika Klementoviča.

V poslednom zápase trunaja porazila Žilina, po bezbodovom prvom polčase, Zvolen 8:20.

22279759_1656659471065932_3177752813279075037_n

Bulldogs na turnaji vo Zvolene zaznamenali prvú výhru a aj ďalšiu prehru, no šanca na finále stále žije. Bulldogs majú teraz 3 týždne na zlepšenie a nápravu chýb.

 

!! GO BULLDOGS GO!!

 

 

Partneri