ZHODNOTENIE ZÁKLADNEJ ČASTI SFLU19 OČAMI TRÉNEROV

22046884_1648675478496265_4687469001518500915_n
05.11.2017

Po skončení základnej časti Juniorskej súťaže SFLU19 2017 sme položili trénerom pár otázok, ako vnímajú priebeh základnej časti a prípadnú budúcnosť programu:

 

Marián Fečko-Čegiň ( Offensive coordinator )

 

Ako hodnotíte priebeh juniorského programu Bulldogs, ktorý sa reálne podarilo založiť až tento rok?

Vysoko pozitívne. Je skvelé, že sa buldogom podarilo rozbehnúť takto ucelený a nádejný juniorský program, v ktorom chalani dostali príležitosť zahrať si súťažné zápasy a nazbierať tak cenné futbalové skúsenosti. Okrem toho pôsobia ako súdržná partia, čo je veľmi cenný prvok pre stavbu kvalitného tímu a ja verím, že tento náboj čoskoro v hojnom počte so sebou prenesú aj do seniorského tímu.

Bulldogs nedosiahli na finále, budú hrať len o tretie miesto, je to napriek tomu podľa Vás úspech?

 Z pohľadu útoku môžem povedať, že chalani mali na omnoho viac. Je ale treba dodať, že s výnimkou dvoch hráčov, sme mali káder zostavený výlučne z chalanov, pre ktorých bol toto úplne prvý kontakt s americkým futbalom vôbec, a tak výrazné zlepšovanie herného prejavu od turnaja k turnaju ja osobne považujem za omnoho podstatnejšie a aj preto vnímam sezónu ako úspešnú.

Čo bol najväčší faktor toho, že sa Juniori Bulldogs nedostali do finále?

Z môjho pohľadu je to primárne nedostatok herných skúseností, z čoho na začiatku sezóny pramenilo veľké množstvo chýb. Potvrdzuje to aj priebeh zápasov na turnajoch, kde po počiatočnom “výbuchu” na domácom turnaji, spôsobenom enormným množstvom chýb na našej strane, bolo na druhom turnaji možné badať mierny progres a na turnaji v Bratislave už chalani ukázali, že koncentrovanou hrou sa dá hrať solídny a chvíľu aj vyrovnaný futbal aj s absolútnym favoritom súťaže.

V boji o tretie miesto nás čaká Zvolen Patriots, bilanciu zo základnej časti máme 1-1, čo sa dá čakať od tohto súboja?

Istotne to nebude ľahké, Patrioti ukázali, že sú húževnatý súper s odolnou obranou, no ak chalani nadviažu na koncentrovaný a odhodlaný výkon z posledného zápasu s Bratislavou, myslím, že máme výborné predpoklady doniesť zo záverečného turnaja potvrdené tretie miesto.

Ako vnímate budúcnosť juniorského programu Bulldogs?

Sezóna bola síce pomerne krátka, no oproti úplnému začiatku, je na chalanoch vidieť výrazný progres, čo sľubuje skvelú budúcnosť juniorského programu Bulldogs a snáď sa tak môžeme tešiť ešte na veľa parádneho futbalu v podaní tejto partičky (a nie len v juniorke)!

 

Juraj Zachar ( Defensive coordinator )

 

Ako hodnotíte priebeh juniorského programu Bulldogs, ktorý sa reálne podarilo založiť až tento rok?

Juniorský program sa podarilo naštartovať nad očakávanie, zapojilo sa doň asi 25 hráčov a napriek pomerne krátkemu času na prípravu sa im podarilo osvojiť si základy amerického futbalu. Chalani to práve kvôli krátkosti času mali náročné a museli byť o to viac sústredení na jednotlivé tréningy, ale podľa mňa zvolili správny prístup a urobili obrovský kus práce. Ak vytrvajú v tomto nasadení, o pár rokov budú tvoriť veľmi zdravú kostru seniorského teamu .

Bulldogs nedosiahli na finále, budú hrať len o tretie miesto, je to napriek tomu podľa Vás úspech?

Výsledky ako také v tomto prípade nie sú prvoradé a úspech by som podľa umiestnenia rozhodne nemeral. Na druhej strane žiadneho športovca nemôže uspokojiť iné miesto ako prvé, takže určite aj hráči vedia, že finále a prípadný úspech v ňom mali vo svojich rukách a som presvedčený o tom, že celkové umiestnenie ich správne namotivuje do ďalšej práce na sebe a svojom zlepšovaní.

Čo bol najväčší faktor toho, že sa Juniori Bulldogs nedostali do finále?

Primárne vlastné chyby v zápasoch, ktoré sme prehrali. Určite nás všetkých veľmi mrzela prehra v premiérovom zápase na domácom ihrisku proti Zvolenu, pri rozoberaní videa z tohto duelu si mohli všetci uvedomiť, ako drobné chyby môžu znamenať zásadný rozdiel medzi úspechom a neúspechom. Hľadať dôvody neúspechu v najnižšom vekovom priemere nášho teamu alebo v tom, že len dvaja hráči mali pred začiatkom tohto programu skúsenosti s americkým futbalom, by bolo určite nesprávne, lebo aj napriek týmto okolnostiam sme mali na víťazstvo minimálne v domácom zápase proti Zvolenu a aj v prvom stretnutí proti Žiline.

V boji o tretie miesto nás čaká Zvolen Patriots, bilanciu zo základnej časti máme 1-1, čo sa dá čakať od tohto súboja?

Všetko je otvorené. Ak chalani nadviažu na výkony z posledného turnaja v Bratislave, budú disciplinovaní a sústredení na svoje povinnosti na ihrisku, verím vo víťaznú rozlúčku so sezónou.

Ako vnímate budúcnosť juniorského programu Bulldogs?

Keďže väčšina našich hráčov bude spĺňať vekové kritériá pre juniorku aj na budúcu sezónu, som veľký optimista. Chalani vytvorili aj mimo ihriska skvelú partiu, futbal ich chytil za srdce a viacerí sa v tomto kontaktnom, dynamickom a strategickom športe vyslovene našli, čo je podľa mňa skvelý základ pre budúce ročníky. Bolo úžasné sledovať aj to, ako ich entuziazmus prenášali aj na svojich spolužiakov či kamarátov a ešte v posledných dvoch týždňoch sezóny sa darilo priniesť na tréningy nováčikov, ktorí chceli futbal vyskúšať. Náš klub sa zároveň v rámci možností snaží poskytnúť juniorom maximum smerom k materiálnemu vybaveniu, čo určite pomáha viacerým hráčom, aby si futbal “mohli dovoliť”. Už teraz sa teším na ďalšiu juniorskú sezónu.

 Pevne veríme, že Juniori vo finálovom turnaji, ktorý sa hrá 12.11.2017 o 14:00 v Bratislave, uspejú a dovŕšia tak dobrý prvý rok Bulldogs Juniors.

Partneri